Jak stworzyć raport strony docelowej Google Analytics 4 w mniej niż 4 minuty?

Poinformuj swoją strategię dotyczącą treści, ustawiając dostosowany raport Google Analytics 4 dla swojej strony docelowej. Oto jak to zrobić, krok po kroku. W Universal Analytics (UA) otwieraliśmy raporty Zachowanie > Treść witryny > Strony docelowe . Raport stron docelowych UA zawierał dane dotyczące pozyskiwania, zachowania i konwersji zorganizowane według użytkowników strony docelowej, z których korzystali wchodząc do witryny.

Możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, dodając segmenty, wymiary dodatkowe i zaawansowane filtry. Dane te są niezbędne do tworzenia strategii dotyczącej treści, ustalania priorytetów optymalizacji strony lub dostrajania działań związanych z optymalizacją współczynnika konwersji. W Google Analytics 4 (GA4) raport o stronie docelowej nie pojawia się od razu po wyjęciu z pudełka – ale jest to możliwe, a jeśli wykonasz czynności opisane w tym artykule, wystarczy to zrobić tylko raz.

Jak utworzyć raport strony docelowej w GA4?

Zaloguj się na swoje konto GA4. Otwórz Raporty i wybierz Pozyskiwanie ruchu z menu rozwijanego Pozyskiwanie cyklu życia. Standardowy wymiar raportu pozyskiwania ruchu to Domyślne grupowanie kanałów sesji. Wymiar to opisowy atrybut danych. Tworzy wiersze w tabeli pozyskiwania ruchu i sposób organizacji danych. Domyślne grupowanie kanałów sesji  wskazuje, skąd według Google pochodzą użytkownicy Twojej witryny.

Jeśli klikniemy strzałkę w dół, możemy wybrać różne sposoby uporządkowania tych samych informacji: skąd pochodzą użytkownicy. Ale chcemy wiedzieć, dokąd dotarli (strona docelowa) w naszej witrynie. Ikona ołówka w prawym górnym rogu ekranu wskazuje, że możesz dostosować raport. Śmiało i kliknij tę ikonę ołówka. Hurra! Możesz teraz dostosować swoje raporty GA4, aby zawierały tylko to, na czym Ci zależy, i wszystko, czego nie potrzebujesz. Edytowanie raportu nie zmieni sposobu gromadzenia danych, więc nie martw się, że coś zepsujesz.

OK, więc standardowe opcje wymiarów w raporcie pozyskiwania ruchu GA4 są oparte na pochodzeniu ruchu. Chcemy zobaczyć, przez którą stronę wszedł użytkownik. W obszarze Dane raportu kliknij opcję Wymiary > Dodaj wymiar i przewiń (w porządku alfabetycznym) do wyświetlenia Strona docelowa. Kliknij, aby dodać stronę docelową do listy wymiarów podstawowych. Jeśli to wszystko, czego potrzebujesz i chcesz tutaj zrobić, kliknij Zapisz , aby dodać stronę docelową jako opcję w menu rozwijanym wymiarów. Mam jednak nadzieję, że będziesz czytać dalej i dowiedzieć się, jak dostosować pełny raport strony docelowej i zablokować go jako standardowy raport w głównej nawigacji.,

Dostosowywanie raportu lądowania GA4

Pomocne może być dostosowanie raportu GA4 o stronie docelowej, tak aby odzwierciedlał to, co najlepiej znasz w Universal Analytics (UA). Pod wymiarami kliknij trzy pionowe kropki po prawej stronie wymiaru strony docelowej  i wybierz Ustaw jako domyślne. Zapisz swoje postępy, klikając niebieski przycisk Zastosuj  w prawym dolnym rogu. Kliknij „Dane”, aby dostosować dane pokazane w kolumnach tabeli; to ten sam proces, co edycja wymiarów. Możesz kliknąć X , aby usunąć dane, a następnie kliknąć Dodaj dane, aby wybrać z listy opcji.

Jak stworzyć raport strony docelowej Google Analytics 4

Przeciągnij i upuść dane, aby ustalić kolejność wyświetlania wierszy tabeli. Aby naśladować raport strony docelowej UA, wybierz Sesje, Nowi użytkownicy, Współczynnik zaangażowania, Śr. czas zaangażowania, liczba zdarzeń i konwersje. Wymiary i dane są teraz ustawione. Nie zależy mi szczególnie na wykresie słupkowym dla tego raportu, więc kliknę ikonę oka po lewej stronie wykresu słupkowego, aby  ukryć go przed widokiem. „Karty podsumowania” są wyświetlane na stronie głównej, aby uzyskać „szybką migawkę” tego, co dzieje się ze standardowych raportów.

Jeśli chcesz dodać migawkę stron docelowych do swojej strony głównej, kliknij, aby utworzyć nową kartę. Skonfigurowanie karty podsumowania będzie Twoim preferencją. Podoba mi się podgląd mojej karty, aby pokazać użytkowników strony docelowej i liczbę zdarzeń w formacie tabeli. Zapisz ten raport jako NOWY RAPORT. Zapisywanie jako NOWY raport jest ważne, ponieważ nie chcemy zapisywać nad wartością naszego domyślnego raportu pozyskiwania ruchu. Zamiast tego chcemy stworzyć nowy raport, korzystając z szablonu raportu pozyskiwania ruchu. Świetnie, nasz raport na temat strony docelowej jest gotowy. Aby ułatwić pobieranie tego raportu, możemy dodać go do naszej głównej nawigacji, co przedstawię dalej.

Dodawanie raportu strony docelowej do nawigacji głównej

Kliknij Raporty i spójrz na dół lewego menu nawigacyjnego. Zobaczysz ikonę folderu o nazwie Biblioteka . Wszystkie kolekcje raportów są zorganizowane w folderze Biblioteka , w którym administratorzy kont mogą dostosować prezentację raportów. Kliknij Edytuj kolekcję w obszarze Kolekcja > Cykl życia.  Przeciągnij nowy raport ze szczegółami strony docelowej w obszarze Pozyskiwanie w menu po lewej stronie. Kliknij Zapisz > Zapisz zmiany jako bieżącą kolekcję. robiłeś to! Utworzyłeś raport strony docelowej w GA4, który możesz łatwo znaleźć w sekcji Cykl życia > Pozyskiwanie ruchu .

 

Szybka strona docelowa GA4 krok po kroku

Szybki przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia raportu strony docelowej w GA4:

 • Zaloguj się na swoje konto Google Analytics 4.
 • Otwórz cykl życia > Raport pozyskania ruchu .
 • Kliknij ikonę ołówka, aby dostosować raport.
 • Wybierz Wymiary > Dodaj wymiar > + Strona docelowa .
 • Kliknij trzy pionowe kropki, aby ustawić stronę docelową jako domyślną.
 • Wybierz, czy chcesz zachować wykres słupkowy, liniowy lub oba.
 • Dostosuj dane tylko do tych, których potrzebujesz.
 • Zapisz > Zapisz jako nowy raport.
 • Nazwij raport: „Strona docelowa: Pozyskiwanie ruchu”.
 • Otwórz bibliotekę raportów GA4.
 • Edytuj kolekcję cyklu życia .
 • Przeciągnij i upuść raport strony docelowej w obszarze Pozyskiwanie ruchu.

Końcowe przemyślenia

Raportowanie GA4 ma krzywą uczenia się , ale nie musisz grzebać w ciemności. Powyższy schemat utworzy raport strony docelowej w GA4, który znasz i do którego masz łatwy dostęp. Czy są inne raporty GA4 , o których chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć? Daj nam znać na  Twitterze ,  LinkedIn lub  Facebooku .